~Witaj w gabinecie Brainspotting online~

Dobrze Cię gościć w przestrzeni terapii, rozwoju i budowania preferowanej przyszłości. Jestem psychologiem, praktykiem Brainspotting, szkolę się w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach. Pracuję metodami sprawdzonymi i opartymi na dowodach naukowych, skutecznymi i bezpiecznymi. Ważne są dla mnie etyka zawodu i atmosfera zaufania oraz budowanie dobrej relacji. Zapraszam do kontaktu i umówienia wizyty online lub osobistej poprzez formularz rezerwacji na stronie. Stacjonarnie znajdziesz mnie w gabinecie w Szczecinie, przy ul. Zofii Nałkowskiej 8A- możesz umówić się również telefonicznie pod numerem: 604145073.

O mnie

O mnie

Nazywam się Alina Krzyżewska.
Jestem psychologiem, psychotraumatologiem, praktykiem Brainspotting, diagnostą i terapeutką integracji sensorycznej z doświadczeniem pracy z dziećmi neuroróżnorodnymi, magistrem sztuki. Rozwijam się i zdobywam wiedzę psychologiczną oraz terapeutyczną zafascynowana pracą z ludźmi- ich potencjałem, szansami i możliwościami, jakie daje współczesna wiedza o plastyczności mózgu, procesach zdrowienia psychicznego i wpływie relacji terapeutycznej.

Szkolę się w modelach konstruktywistycznych i kontekstualnych metod pracy terapeutycznej z klientami- Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) i ACT (Terapii Akceptacji i Zaangażowania), pogłębiam również pracę w modelu Brainspotting, skutecznie stosowanym w terapii traumy (prostej i złożonej) czy leczeniu zaburzeń afektywnych, ale też w uwalnianiu kreatywnego, twórczego potencjału.
Zależy mi, by osoby, z którymi pracuję dostały jak najbardziej adekwatne wsparcie, dlatego uczestniczę w szkoleniach z obszaru psychologii i psychoterapii.

W gabinecie online pracuję z młodzieżą od 16 roku życia i dorosłymi, wspieram również w ramach konsultacji rodzicielskich. Prowadzę szkolenia oraz grupy terapeutyczno-rozwojowe. Biorę udział w konferencjach i debatach.
Obszary mojej pracy to:
* stres, trema, wypalenie zawodowe, mobbing, obniżone poczucie własnej wartości,
* twórczość, kreatywność, rozwój osobisty,
* zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe,
* rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych,
* budowanie skuteczności interpersonalnej,
* wsparcie psychologiczne w chorobie i leczeniu/ rehabilitacji,
* wsparcie w okresach kryzysów życiowych czy rozwojowych (ciąża, rozwód, zmiana sytuacji życiowej, strata),

* PTSD/ CPTSD, zaburzenia lękowe, depresja, zażywanie substancji psychoaktywnych, uzależnienia.

STACJONARNIE MOŻESZ UMÓWIĆ SIĘ DO GABINETU W SZCZECINIE, przy ul. Zofii Nałkowskiej 8A. Telefon do rezerwacji stacjonarnej: +48 604145073 lub skorzystaj z formularza rezerwacji na tej stronie. Jeśli masz pytania, możesz pisać na maila: alinakrzyzewska.tsr@gmail.com. 

Alina Krzyżewska
Metody pracy terapeutycznej

Metody pracy terapeutycznej

BRAINSPOTTING ~

to forma terapii odkryta przed dra Davida Granda w 2003 roku, której celem jest pomoc klientom w przetwarzaniu trudnych emocji i traumatycznych doświadczeń. Określana podczas terapii pozycja oczu związana z danym przeżyciem, tzw. brainspot, otwiera dostęp do "kapsuł" przchowujących trudne czy  traumatyczne wspomnienia. Ustalenie brainspot, połączone z uważnym, somatycznym przetwarzaniem, pozwala zintegrować obciążające doświadczenia i uwolnić się od utrudniających funkcjonowanie schematów myślenia czy funkcjonowania.

Założenia Brainspotting wywodzą się z neuronauki i wyników badań wskazujących, iż brainspot stanowi dostęp do części mózgu, do których trudno dotrzeć terapią konwencjonalną, opartą na procesach poznawczych, gdyż traumatyczne wspomnienia przechowywane są  w śródmózgowiu, poza obszarami związanymi z językiem czy świadomymi myślami. To właśnie ustalenie brainspot i przetwarzanie wspomnień i emocji w ciele umożliwiają trwałe i skuteczne leczenie wszelkich urazów psychicznych.

Terapia Brainspotting to narzędzie pracy krótkoterminowej (od kilku do kilkunastu sesji), adresowane do osób z:

~ PTSD, CPTSD

~ zaburzeniami przywiązania

~ zaburzeniami dysocjacyjnymi

~ depresją

~ zaburzeniami lękowymi

~ zaburzeniami związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych

~ kryzysami psychicznymi o różnym podłożu (strata, żałoba, przewlekły stres, wypalenie zawodowe, mobbing etc.)

Czego możesz sie spodziewać podczas sesji Brainspotting?

1. Rozpoczniemy od budowania kontaktu, rozmowy poza problemem, byś poczuł* się bezpiecznie i swobodnie. Zapytam o sprawy związane z dotychczasowym stanem zdrowia, ogólną sytuacją życiową, ważnymi momentami w toku życia.

2. Być może zapoznam Cię z techniką relaksacyjną lub zastosuję wizualizację kierowaną, co pomoże przygotować Cię na ewentualne trudne myśli, wspomnienia i odczucia, mogące wystąpić podczas przetwarzania.

3. Zostaniesz poproszon* o przywołanie zagadnienia, problemu czy wydarzenia, które jest dla Ciebie trudne i chciał*byś nad nim pracować.

4. Poproszę o zlokalizowanie różnych emocji w ciele, określenie ich natężenia oraz obserwację tych wewnętrzych doznań podczas sesji.

5. Pomogę Ci ustalić brainspot danego wydarzenia, być może użyję wskaźnika lub poproszę o zasłonięcie jednego oka. Podczas przetwarzania potrzebne będą słuchawki oraz muzyka bilateralna, do której link Ci udostępnię.

6. Poproszę o zatrzymanie wzroku w pozycji brainspot (wywołującej reakcję emocjonalną) oraz skupienie się na doznaniach płynących z ciała, a także napływających emocjach, myślach, wspomnieniach czy skojarzeniach.

7. Przeprowadzę Cię przez doświadczanie ciała, emocji- równiez niepokoju, dyskomfortu, lęku czy zamrożenia, w kierunku przetworzenia i zintegrowania trudnych doświadczeń. Naszym celem jest odczuwalne obniżenie napięcia i niepokoju już podczas pierwszej sesji Brainspotting.

8. Podsumujemy doświadczenie odbytej sesji, omówimy zmiany w tym, jak się czujesz i co myślisz w kontekście przetwarzanego zagadnienia. 

9. Omówimy plan ewentualnych dalszych spotkań.

JEDNĄ Z GŁÓWNYCH ZALET METODY BRAINSPOTTING JEST NIEWĄTPLIWIE ZNACZNIE KRÓTSZY CZAS LECZENIA, NIŻ W PRZYPADKU INNYCH TERAPII TRAUMY CZY ZABURZEŃ AFEKTYWNYCH ORAZ ZMINIMALIZOWANIE RYZYKA WTÓRNEJ TRAUMATYZACJI.

 

TERAPIA SKONCENTROWANA NA ROZWIĄZANIACH (TSR)~

 (ang. Solution Focused Brief Therapy), podejście opracowane przez Insoo Kim Berg i Steve'a de Shazer'a  w Brief Family Therapy Center, Millwuakee USA, w latach 70-tych XX w. W Polsce, jako nurt psychoterapeutyczny, TSR obecna jest od lat 90-tych.

Podejście to skupia się na osiągnięciu określonego przez klienta celu, z pominięciem analizy problemów czy deficytów. Przedmiotem zainteresowania spotkań terapeutycznych nie jest przeszłość, a teraźniejszość i przyszłość. Wszelkie narzędzia i techniki pracy stosowane przez terapeutę zmierzają do ujawnienia mocnych stron klienta, cennych doświadczeń, wartościowych sposobów radzenia sobie z wcześniejszymi kryzysami. Terapeuta pracujący metodą TSR wspomaga w poszukiwaniu rozwiązań, wzmacnia sprawczość i odpowiedzialność klienta za własne działania, pomaga budować motywację.

Sporo uwagi poświęca się zbudowaniu dobrej relacji między klientem a terapeutą oraz ustaleniu i doprecyzowaniu celu możliwego do osiagnięcia oraz realnie wpływającego na polepszenie funkcjonowania klienta.

Klient w podejściu TSR uważany jest za najwiekszego eksperta od swojego życia. Wg słów Miltona Ericksona: "Pacjenci znają rozwiązania swoich problemów. Oni tylko nie wiedzą, że je znają". Jest to terapia krótkoterminowa; stara się osiągnąć cele klienta w możliwie najkrótszym czasie. 

Podczas pracy terapeutycznej koncentrujemy się na:

mocnych stronach, wartościach i zasobach klienta,

na jego celach i zmianie, na której mu zależy,

na dotychczasowych osiągnięciach,

na wyjątkach od sytuacji problemowych.

W podejściu TSR pracują terapeuci  np. Stowarzyszenia Na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska linia" czy Polskiego Instytutu Mediacji i Integracji Społecznej. 

Polskie Towarzystwo Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu wchodzi w skład Polskiej Rady Psychoterapii.

Cennik

  • Konsultacja psychologiczna 50 min.- 200 zł
    Sesja Brainspotting 50 min.- 200 zł
    Sesja TSR 50 min.- 200 zł
    Sesja pary 80 min.- 280 zł
    Sesja Brainspotting 80 min.- 260 zł
    Sesja TSR 80 min.- 260 zł

Regulamin

Regulamin

  1. Podczas rezerwacji konsultacji psychologicznej lub sesji terapeutycznej spotkania online zwróć uwagę na jego czas trwania- do wyboru jest sesja 50 min. i 90 min.
  2. Zarezerwowaną sesję należy opłacić najpóźniej 24 h przed jej rozpoczęciem.
  3. Do sesji online konieczny jest komputer ze stabilnym łączem internetowym oraz komfortowe i spokojne otoczenie. Zadbaj o to, by nikt Ci nie przeszkadzał.
  4. Po zarezerwowaniu sesji  drogą mailową otrzymasz link do spotkania na platformie Google Meets.
  5. Podczas sesji Brainspotting wykorzystuję muzykię bilateralną. Zaopatrz się w słuchawki lub słuchawki z mikrofonem (muzyka będzie bardzo cicho).  Link do ścieżki dźwiękowej otrzymasz w mailu.
  6. Akceptuję szybkie płatności bankowe oraz BLIK.
  7. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wątpliwości czy prośby- napisz do mnie na adres: alinakrzyzewska.tsr@gmail.com